Zvlhčování rodinných domů a kanceláří


Proč zvlhčovat?

Většinu času trávíme v uzavřených prostorech a pro naše zdraví je tedy velmi důležité optimální mikroklima. To je vedle teploty dáno také správnou vlhkostí vzduchu. Relativní vlhkost vzduchu by se podle českých i mezinárodních vyhlášek měla pohybovat mezi 40 – 60%.

Především v chladném období ale relativní vlhkost rychle klesá i pod 30% a méně. Tím je ohroženo naše zdraví v podobě různých nachlazení, vysychání sliznic a nižší odolnosti vůči virovým onemocněním.

Vlivem nízké vlhkosti dochází také k poškozování výrobků a materiálů. Nejvíce ohrožené je dřevo, papír, textilie a další hydroskopické materiály.

Co získáte instalací zvlhčovacího systému Merlin Technology?

Úpravou vnitřního klimatu kanceláře nebo rodinného domu získáte zdravější pracovní prostředí pro své zaměstnance nebo pro svou rodinu.

Zvlhčovací systémy od Merlin Technology

Ideálním řešením jsou zvlhčovací systémy, které automaticky udržují relativní vlhkost prostoru v optimálním rozsahu 40 – 60%.

Jak funguje zvlhčovací systém?

Zvlhčovací systém rozvádí vodu hadicemi, které jsou certifikované, k jednotlivým modulům s tryskami. Ty potom z výšky rozprašují vodní mlhovinu tvořenou drobnými kapičkami. Suchý vzduch se chová k rozprášené mlhovině velmi agresivně a drobné kapky se rychle odpařují do plynného stavu. Tím se zvyšuje relativní vlhkost vzduchu.

Celý systém je nenáročný na údržbu. Během týdne stačí jen pár minut vašeho času a jinak se o provoz stará automatická řídící jednotka.

Díky stavebnicovému řešení navíc můžeme celý systém přizpůsobit na míru přímo pro váš provoz.

Prohlédněte si zvlhčovací systémy, které nabízíme:

Jak vypadá nainstalovaný zvlhčovací systém?

Prohlédněte si následující ukázky instalace. Díky nim budete mít lepší představu o tom, jak zvlhčovací systém pracuje ve skutečném provozu:

Zvlhčovací systém AIR-C500 v rodinném domku:

AIR-C500 v rodinném ...
AIR-C500 v rodinném ...
AIR-C500 v rodinném ...

 

Zvlhčování v kanceláři:

V kanceláři 1
V kanceláři 2
V kanceláři 3

Ing. Vladimír Harazím, CSc. – DREKOMA

Pražská 636
CZ – 378 06 Suchdol nad Lužnicí

mobil: +420 603 520 148
e-mail: info@drekoma.cz
podrobný kontakt

Logo Merlin