Elektronika, výroba plastů

<<< zpět na Zvlhčování v průmyslu a provozech

Je odvětví průmyslu, které se zabývá vývojem, výrobou a údržbou elektrotechnických (elektrických, elektronických) součástek, přístrojů strojů a zařízení. Patří k nejvýznamnějším odvětvím českého zpracovatelského průmyslu spolu s výrobou plastů. Na kvalitu výroby jsou kladeny vysoké nároky. Společně s kvalitou výroby jde neodmyslitelně ruku v ruce i vysoké požadavky na pracovní prostředí a technologické podmínky (teplota, relativní vlhkost, čistota pracovního prostředí).

Čím má vzduch nižší relativní vlhkost (tedy je sušší), tím rychleji vzniká a projevuje se statický náboj. V provozovnách vyrábějících elektroniku, elektronické součástky je velmi důležitá ochrana proti nežádoucímu elektrostatickému výboji (ESD). Už pouhým výbojem s nábojem 100 V může dojít k nevratnému poškození rozpracované výroby a hotových výrobků. Elektrostatický náboj lze jednoduše a účinně omezit nebo úplně odstranit řízeným zvýšením vlhkosti vzduchu.

Co získáte instalací zvlhčovacího systému Merlin – Technology?

  • trvale dosáhnete stabilní úroveň relativní vlhkosti v prostředí provozovny
  • trvale odstraníte tvorbu statické elektřiny a její výboje
  • trvale snížíte prašnost v prostředí a zvýšíte čistotu pracovního prostředí
  • snížíte teplotu adiabatickým chlazením ve vyhřátých objektech zejména v letním období
  • snížíte náklady na vytápění (systém destratifikátorů v zimním období)

Úpravou vnitřního klimatu objektu snížíte podíl zmetkovitosti ve výrobě, získáte zdravější pracovní prostředí pro své zaměstnance.

Kdy nejvíce zvlhčování Merlin – Technology využijete?

  • zejména v období, kdy je nízká relativní vlhkost v prostředí (zimní období – venku zima a mráz, uvnitř objektu teplo a nízká rel. vlhkost)!
  • při problémech s výrobními technologiemi