Ultrazvukový zvlhčovací systém Merlin FINESE, FORTE, SENZO, PURUS

<<< zpět na Technologie zvlhčování

Zvlhčovací zařízení na principu ultrazvuku – modelová řada roku 2013 pracuje na nízko energetické náročnosti, principem tvorby studené páry jsou vysoké frekvence chvění hladiny vody. Technický systém zaručuje stálou relativní vlhkost vzduchu v prostoru v požadované úrovni optimální úrovně pro člověka, nebo rozsahu nastaveném uživatelem 40 – 60%. Pracovní rozsah zařízení pro technologie, materiály, rostliny, zvířata je v rozsahu od 5 – 99% relativní vlhkosti.

Na řídícím panelu jednoduše nastavíte požadované parametry vzduchu a o zbytek se postará řídící jednotka. K převlhčení prostoru nedojde, protože zařízení neustále hlídá vlhkost vzduchu a k zapínání a vypínání dochází automaticky. Automatizovaný řídící systém se dokáže samo regulovat ve výkonu zvlhčovačů od 0 do 100% výkonu.

Technologie na bázi ultrazvuku jsou vhodné a určené do oblastí nejnáročnějších požadavků na rovnoměrnost, stálost parametrů prostředí zajistí nejvyšší hygienu a čistotu prostředí, například v potravinářských oborech.

Ultrazvukové systémy pracují velmi bezpečně a šetrně k okolí. Provozní náklady jsou velmi malé, řádově haléře i při velkých výkonech.

Zvlhčovací systém Merlin FINESSE

Merlin FINESSE – Stáhněte si leták (.pdf)


Zvlhčovací systém Merlin SENSO

Merlin SENSO – Stáhněte si leták (.pdf)

Zvlhčovací systém Merlin FORTE

Merlin FORTE – Stáhněte si leták (.pdf)

Zvlhčovací systém Merlin PURUS

Merlin PURUS – Stáhněte si leták (.pdf)


Do systému může být včleněno podpůrné manuální řízení výkonu.


Zvlhčování na bázi ultrazvuku aktivně přispívá ke zdravému pobytu v uzavřeném prostředí kanceláří i bytů. Dále je vhodné pro udržování optimální vlhkosti vzduchu pro:

  • digitální tisk
  • showroomy s dřevařským sortimentem (plovoucí podlahy, masivní interiérové dveře a zárubně, nábytek, či sortimentem vyžadující stálost prostředí)
  • sklady tabáku, technologie výroby tabákových výrobků
  • archivy a muzea
  • prodejny čerstvého ovoce, zeleniny, cukrovinek a čerstvého masa
  • zdravotnictví
  • elektronický průmysl
  • předškolní a školní zařízení
  • chovatelství, pěstitelství

Každému zájemci v různých oborech umíme doporučit, realizovat technické řešení, a garantovat požadované parametry hladiny vlhkosti.

Zvlhčování vzduchu není luxus, ale nutnost pro přežití v interiérech.

Ukázky instalace